Instytut Badań i Certyfikacji Sp. z o.o.
ul. Chmielna 2/31
00-020 Warszawa
+48 53-094-15-17
biuro@ibic.pl
© Copyright 2020 by IBiC
Certyfikat i oznakowanie zgodności CE
Znak CE jest symbolem mówiącym, że wyrób jest zgodny z wymaganiami UE. Nadanie Znaku CE w potocznym języku nazywany zazwyczaj certyfikacją CE nie jest świadectwem jakości, nie potwierdza również pochodzenia towaru. Oznacza bowiem zgodność z wymaganiami, dotyczącymi między innymi właściwości mechanicznych, zakłóceń elektromagnetycznych, hałasu itp. Dlatego też należy przyłożyć szczególną uwagę do prawidłowego przebiegu procesu oznakowania.
Certyfikacja CE
Instytut Badań i Certyfikacji świadczy usługi w zakresie nadania znaku CE w module A. Certyfikację CE przeprowadza się w następujących etapach zgodnie z aktualnymi dyrektywami nowego podejścia:
Etap1.
Analiza i wybranie, wytycznych mających zastosowanie do danego produktu/ analiza wytycznych, które zastosował Klient.
Etap2.
Wybór metody oceny zgodności produktu.
Etap3.
Przeprowadzenie oceny zgodności i wszystkich wymaganych kontroli. Ocenę wyrobu zaliczanych do niebezpiecznych przeprowadza jeden z naszych notyfikowanych partnerów. Pozostałą grupę wyrobów Oceniamy wg. modułu oceny zgodności "A".
Etap4.
Przygotowanie Deklaracji CE.
Etap5.
Prawidłowo przeprowadzony proces nadania znaku CE jest podstawą do wystawienia Certyfikatu Weryfikacji Deklaracji Zgodności.
Korzyści płynące z współpracy z IBiC
Opis usługi
Zakres usług świadczonych przez Instytut Badań i Certyfikacji związanych z nadaniem znaku CE na wyrobach i oceny zgodności w zakresie:
- pomocy przy wdrożeniu znaku CE
- doradztwo w zakresie Dyrektyw Nowego Podejścia
- badań wyrobów
- pomoc w nadaniu znaku CE
- Certyfikat Weryfikacji Deklaracji Zgodności
Współpracujemy z najlepszymi jednostkami badawczymi. Należy pamiętać, że oznakowanie CE jest obligatoryjnym wymogiem dla szerokiej grupy produktów. Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz. U z 2010 r., Nr 138, poz. 935 z późn. zm.) – wprowadzających do polskiego prawa tzw. DYREKTYWY NOWEGO PODEJŚCIA
Przykłady regulacji prawnych